חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
plovdiv

שווקים בפלובדיב – איזה שוק מומלץ בפלובדיב?

עזרה בתכנון טיול לבולגריה? השאירו פרטים 👇

בעבר הלא כל כך רחוק של העיר פלובדיב בולגריה השאירה איתה את שרידיהם של השלטון הקומוניסטי שהיה בה , שרידים רבים ועתיקים התגלו בה במשך השנים ועם כל זאת אין זה פלא שלא רחוק הזמן בו לא היה אינטרנט בכל בית באזור זה.

השווקים בפלובדיב ממוקמים במרחק הליכה במרכז סביב העיר העתיקה.

בעבר ימי השוק היו בין הימים החשובים הפלובדיב לא רק על מנת לבצע את הקניות השגרתיות אלא גם כדי להתעדכן בכל החדשות והרכילות מפי המכרים הקרובים

והרוכלים בשוק אוהבים בדרך כלל לפרט לגביי איכות הסחורה ולפתח שיח..

THURSDAY MARKET

השוק של ימי חמישי הוא השוק הותיק ביותר בפלובדיב שמתנהל כבר יותר מכ – 350 שנה התיעודים העדכניים ביותר לקיום שוק זה לפני זמן רב כל כך מגיעים מהמאה ה – 16 וה – 17 מתקופות השלטון העות'מאני למרות שגם בתקופת מסעי הצלב של המאה ה – 13 ניתן אזכור לשוק הבולגרי הזה בפלובדיב.

עד שנת 1893 השוק הזה היה ממוקם מעל גשר שעל גביי נהר המריצה ולאחר מכן הוחלט להעבירו בשם חברי מועצת העיר לכיכר מרכזית בשם סאדיני.

הכינוי "השוק השיתופי של פלובדיב" דבק בו משנת 1955 והוא מונה כ – 1,400 דוכנים וביתנים. בנוסף היו בו כמה ברים בסביבתו בהם היו מגיעים המקומיים יחד לשבת ולדון בפוליטיקה המקומית.

בשנות ה – 80 של ימינו החליטו להעביר את השוק ולבנות שם את "אנדרטת האיחוד"

לאחר כשנתיים מאותה החלטה השוק החל לפעול שוב לא רחוק מהתיאטרון הרומי שהתגלה בפלובדיב בשנים האחרונות אך יותר קרוב לנהר המריצה.

שעות הפתיחה הפופולריות של השוק הן בדרך כלל בכל ימות השבוע מהשעה 8:00 בבוקר ועד 20:00 בערב.

MONDAY MARKET

אין מידע מדוייק לתאריך פתיחת השוק של ימי שני אך יש מידע מהימן שהוא החל לפעול בשנות ה – 50 של המאה ה – 20. בתחילת דרכו של השוק הוא היה ממוקם על יד השער המרכזי שגם כן שימש לעצור את עגלות הרוכלים בשטח זה.

ובשנות ה – 50 גם הוקמה בשוק אנדרטה המציינת זאת..

המיקום של השוק הזה גם כן מאוד קרוב לתיאטרון הרומי המפורסם למרגלות נקודת התצפית המפורסמת NEBET TEPE.

הוא פחות פופולרי אך מקובל לבקר גם בו ותמצאו בו ירקות טריים ופרחים יפים.

שעות הפתיחה של השוק הזה בדרך כלל כל ימות השבוע מהשעה 7:00 בבוקר ועד 20:00 בערב.

GRAPE MARKET

כינוי לשוק הענבים שכיום הוא משמש כשם לשכונה מרכזית בפלובדיב פעם היה מתנהל שם שוק טורקי ישן וחווה שמשם הגיע מקור השם "שוק הענבים" המקום היה סביב כביש מעגלי שהייתה שם תנועה סואנת של תחבורה ציבורית וכך גם הגיעו לאט לאט עם הזמן סוחרים מקומיים והתחילו למכור את מרכולתם על הצומת הסואנת הזאת שכללה בעיקר ענבים ופירות.

בסביבות שנות ה – 50 והעשור שבא אחריהן פעלה התחנה המרכזית של פלובדיב באזור "שוק הענבים" ולאחר עשור נוסף, בשנות השבעים הפעילו בשוק טברנה מיוחדת עם נישה מסויימת של המובילים האינטלקטואלים בפלובדיב. הטברנה נקראה בשם QUIET PLACE שבדיוק ההיפך מהמקום הרועש הזה.

SATURDAY MARKET

שוק ימי שבת של פלובדיב כיום ממוקם באזור מקורה בתוך מרכז נפרד ליד המרקטים הגדולים שעל יד תחנת המשטרה המקומית. הרבה אוהבים לקנות בחלל השוק הזה כיוון שהוא מקורה בעיקר בימי החורף הקרים של אירופה.

השוק היה ממוקם ברובע הדרומי של פלובדיב על יד תחנת הרכבת סטוצ'נה הישנה.

GRAIN MARKET

שוק הדגנים של פלובדיב היה ממוקם בעברו על יד בית המרחק העתיק לאחר חפירות באזור שכללו גם חפירת מנהרה שהקימה בעצם שדרה חדשה בעיר. שוק הדגנים עבר בשנות ה – 50 לכיוון מזרח אל הכיכר המרכזית.

השם למקום "שוק הדגנים" הגיע מסוף המאה ה – 19 שכך כונה אז.

FARMER’S MARKET

את הטוב משאירים תמיד לסוף, שוק האיכרים של פלובדיב הוא אטרקציה בפניי עצמה תמצאו שם : פירות וירקות ללא ריסוס , גבינות משק , שמרים טריים , מגוון של אופציות לטבעונים , ריבות ביתיות , תבלינים , ממתקים ועוד..

תוכלו להיתקל שם לעיתים קרובות בסלבריטיז מקומיים עורכים את הקניות הבריאות שלהם. לאחרונה, השוק חזר למיקומו הטבעי בתוך קניון הפלאזה המרכזי של פלובדיב והוא ממוקם בקומת ה – CENTRAL ATRIUM הראשונה בימי ראשון בין השעות 10:00 בבוקר עד 14:00 בצהריים.

כיום תמצאו לעיתים מרכזים מסחריים ישנים ללא שמות לצערנו וספק שמחתנו, הם פוחתים יותר ויותר עקב הקדמה רוב הקניות באונליין וכיום הרכילות החדשותית המעודכנת ביותר כבר לא מועברת מפה לאוזן אלא ברשתות החברתיות של ימינו אנו.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בבולגריה מתחילה כאן

מחכים לך בעיר!

דילוג לתוכן